24 травня — День слов’янської писемності і культури.

Сьогодні, намагаючись осягнути сьогодення, ми все частіше звертаємося до нашої історії, давньої культури, традицій, віри. Культурні та релігійні свята, що дійшли до наших днів, є одним з елементів історичної спадщини, які сьогодні шанують багато людей.

Одним із таких свят є День слов’янської писемності та культури, що відзначається щорічно 24 травня.

Це свято пов’язане з іменами просвітителів Кирила і Мефодія, які за свої заслуги перед слов’янськими народами, були визнані церквою святими в кінці дев’ятого століття.

Цей день символізує історичне та просвітницьке значення спадщини слов’янських первоучителів у здобутку національної культури, засвідчує повагу міжнародної спільноти до неоціненного внеску слов’ян в скарбницю світової цивілізації. Вшановуючи пам’ять братів-просвітителів, проповідників православ’я Кирила і Мефодія, ми звертаємось до глибинних основ української писемності, духовності – могутнього джерела сили і життєздатності української нації. Слов’янська писемність і культура належать до найдавніших у Європі.

Від імені Костянтинівської районної ради вітаю усіх жителів району з цим історично важливим святом. Бажаю усім успіху та здійснення мрій. І нехай життєві негаразди ніколи не заважають вам чітко бачити свої життєві цілі і завдяки непереможному слов’янському духу завжди досягати поставленої мети!

 

З повагою, Голова Костянтинівської районної ради

Олександр Леонідович Оносов