21 лютого — Міжнародний день рідної мови

Мова — духовна скарбниця нації, її найцінніший дар. Це не просто засіб людського спілкування, це те найцінніше, що живе у наших серцях.

Сьогодні на Землі налічується близько 6 тисяч мов — самобутніх, унікальних, неповторних. Половина з них знаходиться на межі зникнення. Щоб уберегти мови від вимирання, за пропозицією держав-членів ЮНЕСКО було проголошено Міжнародний день рідної мови, який вперше відсвяткували 21 лютого 2000 року в Парижі.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Мова — це носій прекрасних традицій та звичаїв, цінної культурної спадщини народу. Ось чому кожен з нас повинен шанувати, берегти і звеличувати рідну мову.

Шановні жителі Костянтинівського району!

Вітаю вас з Міжнародний день рідної мови!

Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом! Щастя вам, добра та миру!

 

З повагою, Голова Костянтинівської районної ради

Олександр Леонідович Оносов