21 лютого — Міжнародний день рідної мови 

Мова — духовна скарбниця нації, її найцінніший дар. Це не просто засіб людського спілкування, це те найцінніше, що живе у наших серцях.

Сьогодні на Землі налічується близько 6 тисяч мов — самобутніх, унікальних, неповторних. Половина з них знаходиться на межі зникнення. Щоб уберегти мови від вимирання на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня-17 листопада 1999 року в Парижі, було проголошено Міжнародний день рідної мови, який вперше відсвяткували 21 лютого 2000 року.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. Відтоді це свято стало ще одним днем вшанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.

Мова — це носій прекрасних традицій та звичаїв, цінної культурної спадщини народу. Ось чому кожен з нас повинен шанувати, берегти і звеличувати рідну мову.

Шановні жителі Костянтинівського району!

Вітаю вас з Міжнародний день рідної мови!

Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом! Щастя вам, добра та миру!

З повагою

голова Костянтинівської районної ради

Олександр Оносов