21 березня — Всесвітній день поезії

21 березня 2017 року у приміщенні клубу-музею «Бересток» відбулася літературна гостина, присвячена Всесвітньому дню поезії.

На заході були присутні заступник голови Костянтинівської районної ради Лариса Степаненко, працівники бібліотечних закладів району, студенти Костянтинівського технікуму Луганського національного аграрного університету, учні Іллінівської школи.

На свято були запрошені поети Костянтинівського району Надія Штанько, Людмила Донченко та Світлана Худолій, які читали свої твори. Також всіх присутніх порадували виразним та душевним читанням віршів учні районної школи мистецтв, які гідно представили наш район на обласних Шевченківських читаннях «В сім’ї вольній новій» 18 березня 2017 року.

Всесвітній день поезії був заснований на 30-й сесії генеральної асамблеї ЮНЕСКО, що відбулася у Парижі в 1999 році. В Україні вперше свято відзначалося у 2004 року та посіло почесне місце серед інших визначних дат нашої країни.

Основною метою святкування є заохочення мовного розмаїття та підтримка мов, які зникають, за допомогою поезії. Крім того, цей День покликаний сприяти розвитку поезії, поверненню до усної традиції поетичних читань, викладанню поезії, відновленню діалогу між поезією та іншими видами мистецтва, такими як театр, танці, музика, живопис, а також заохоченню видавничої справи та створенню у засобах масової інформації позитивного образу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.