14 грудня — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — людей, які ціною власного життя та здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року. Ця пам’ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Серед усіх трагедій, яке пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх умови життя. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров’ю мільйонів українців.

Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Величний подвиг здійснили всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної станції.

Від імені Костянтинівської районної ради дозвольте висловити щирі слова подяки  ліквідаторам за їх мужність та героїзм, проявлені в той тяжкий час. Від усього серця зичимо героям-ліквідаторам та усім жителям Костянтинівського району міцності духу, здоров’я і впевненості у завтрашньому дні!

Вічна пам’ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом. Хай пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

З повагою

Голова Костянтинівської районної ради

Олександр Оносов