11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Однією з найстрашніших сторінок людської історії стала історія фашистських концентраційних таборів. Концтабори не дарма отримали назву таборів смерті, з 1933 по 1945 рік через них пройшло близько 20 мільйонів осіб із 30 країн світу, із них близько 12 мільйонів загинули, при цьому кожен п’ятий в’язень був дитиною.

У пам’ять про загиблих і тих, хто вижив, щорічно 11 квітня в усьому світі відзначається Міжнародний день звільнення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя.

В цей день, Україна разом з усім світом, вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори. Біографії цих людей — це справжні уроки мужності для молодого покоління. Саме в цей день, ми віддаємо данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території України. Це концтабори – «Сирецький», «Бабин Яр» та «Дарницький».

Шановні жителі Костянтинівського району!

Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» — голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань.

У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів давайте згадаємо усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло…

Тільки зберігаючи пам’ять про ті страшні події і віддаючи шану загиблим і тим, хто вижив у тому пеклі людям, можна сподіватися на те, що подібне більше ніколи не повториться в людській історії.

 

З повагою

голова Костянтинівської районної ради

Олександр Оносов